Тренинговым компаниям: Добавить тренингВойти
TRN.ua

Індексація зарплати у валюті

Індексація зарплати у валюті

Читайте у журналі "Заработная плата" №10 (жовтень) 2016 року.

Оплата труда

 

Юлія КРАСНІКОВА,

бухгалтер по заробітній платі

 

Індексація зарплати у валюті

 

Чи індексується заробітна працівників-іноземців, що виплачується в іноземній валюті? А якщо зарплата встановлена в еквіваленті іноземної валюти? Відповіді на ці запитання — у статті

 

Виплата зарплати в іноземній валюті

 

Насамперед слід зазначити, що працівники-нерезиденти можуть отримувати заробітну плату у валюті, якщо це передбачено в трудовому договорі (контракті). У п. 5.4 Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою НБУ від 12.11.2003 р. № 492, зазначено, що з поточного рахунку в іноземній валюті юридичних осіб — резидентів за розпорядженням власника рахунку здійснюється, зокрема, оплата праці працівникам-нерезидентам, які згідно з укладеними трудовими договорами (контрактами) працюють в Україні (виплата готівкою або перерахування на рахунки цих осіб, відкриті в уповноважених банках України.

Ще одне підтвердження міститься в п. 5.1 Правил використання готівкової іноземної валюти на території України, затверджених постановою НБУ від 30.05.2007 р. № 200: юридичні особи — резиденти та іноземні представництва можуть використовувати готівкову іноземну валюту з поточних рахунків для оплати праці, виплати премій і призів працівникам-нерезидентам, які працюють в Україні за контрактом.

Зверніть увагу, що виплата зарплати в іноземній валюті — це виняток, і стосується він лише працівників-нерезидентів. Назвемо це «перший варіант».

Як варіант, працівникам-нерезидентам можна виплачувати гривневий еквівалент їх заробітної плати, що також визначається умовами трудового договору (контракту). Назвемо це «другий варіант».

 

 

Виплата зарплати в еквіваленті іноземної валюти

 

Працівникам-резидентам заробітна плата може бути зафіксована в іноземній валюті, але виплачуватися має тільки гривнями. З цим погоджується і Міністерство соціальної політики України, яке в листі від 22.08.2013 р. № 923/13/84-13 зазначило, що якщо в колективному договорі розміри …


Детальніше читайте у журналі "Заработная Плата"  №10 (жовтень) 2016 року

Компания: Професійні видання (все статьи компании)
Добавить комментарий
Ваше имя, компания:
Комментарий:
не более 1000 символов (введено: 0)
Эл. почта:
Проверочный код:
5 английских букв:
 или Отменить
См. также
«У тебя есть 100 евро на 10000 часов», или как научить подростка финансовой грамотности, Школа лидерства, образовательный проект
Интервью Майлза Дауни. Директором Лондонской школы коучинга, Equilibrium, тренинговый и коучинговый центр Жернового
Держбюджет-2018, Зарплатний блог Галини Казначей
Как сделать свою речь яркой и выразительной, Живое Cлово, учебно-психологический центр
Как и для чего важно правильно подбирать и обучать персонал отдела продаж фитнес-клуба, Smart Fitness Academy, обучение фитнес тренеров и менеджеров
Перейти к списку всех статей
TRN.ua
Главная страница
Обратная связь
Помощь
Отправить страницу другу
Тренинговым компаниям
Тренинги и семинары
Тренинговые компании
Тренеры
Новости
Статьи
Услуги сайта
Статистика сайта
О проекте
Контакты
Условия использования
© TRN.ua — тренинги в Украине.
Сделано в компании «Реактор».