Тренинговым компаниям: Добавить тренингВойти
TRN.ua

Оформлення у трудовій книжці фізичної особи, прийнятої підприємцем у січні 2015 року

15.09.2015
Оформлення у трудовій книжці фізичної особи, прийнятої підприємцем у січні 2015 року

Яким чином здійснюється запис у трудову книжку фізичної особи, прийняту на роботу фізичною особою-підприємцем з 01.01.2015?

Повідомляємо наступне:

З 01.01.2015 р виключена з Кодексу законів про працю України від 10.12.1971г. № 322-VIII (далі - КЗпП) стаття 241, що вимагає реєстрації в службі зайнятості трудового договору, укладеного між підприємцем і найманим працівником. Починаючи з 2015 року КЗпП не зобов'язує реєструвати трудовий договір у службі зайнятості.

Разом з тим з'явилася інша вимога в ч. 3 ст. 24 КЗпП, згідно з якою працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом або розпорядженням роботодавця, і повідомлення органів Державної фіскальної служби України (далі - ГФС) про прийом працівника на роботу в порядку, встановленому КМУ.

При цьому, не скасовано вимогу про підтвердження запису в трудовій книжці підписом посадової особи органу державної служби зайнятості фізичної особи, яка влаштовується на роботу ФОП, передбачене аб. 3 п. 2.21-1 спільного наказу Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України «Про затвердження Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників» від 29.07.1993г. № 58 (далі - Наказ № 58). Також, згідно норм п. 2.21-1 Наказу № 58, в 2015 році діє і норма згідно якої, під час прийняття на роботу ФОП фізичної особи вноситься запис: "Прийнятий на роботу (далі зазначається професійна характеристика робіт) за трудовим договором (зазначаються дата і номер договору), зареєстрованим у державній службі зайнятості (зазначається повна назва центру зайнятості) ".

Хочемо зазначити, що за порушення порядку ведення трудових книжок підприємця можуть притягнути до відповідальності згідно ст. 265 КЗпП у вигляді штрафу в розмірі однієї мінімальної зарплати.

Виходячи з того, що норма про реєстрацію у службі зайнятості трудового договору на сьогодні скасована, але, при цьому, норми Наказу № 58 про необхідність засвідчення запису в трудовій книжці в центрі зайнятості залишилася діючою, на наш погляд, підприємець, до моменту внесення змін до п. 2.21-1 Наказу № 58 або надання додаткових роз'яснень з цього питання повинен завіряти записи в трудовій книжці прийнятого на роботу фізичної особи в службі зайнятості. При цьому сам трудовий договір реєстрації в службі зайнятості не підлягає.

Компания: Profosvita (все новости компании)
Добавить комментарий
Ваше имя, компания:
Комментарий:
не более 1000 символов (введено: 0)
Эл. почта:
Проверочный код:
5 английских букв:
 или Отменить
См. также
Fedora планирует выпустить модульный вариант серверной редакции дистрибутива, 19.01.2017, IT Education Center
Рада приведет сферу перевозок опасных грузов к нормам ЕС, 19.01.2017, 5PL
Вместимость флота трех крупнейших контейнерных перевозчиков выросла на 10% – Alphaliner, 19.01.2017, 5PL
Как «неудачи» неудачи из своей жизни?, 19.01.2017, Резонанс, коммуникативный центр
Изобретена тротуарная плитка со встроенной технологией Wi-Fi, 18.01.2017, IT Education Center
Перейти к списку всех новостей
TRN.ua
Главная страница
Обратная связь
Помощь
Отправить страницу другу
Тренинговым компаниям
Тренинги и семинары
Тренинговые компании
Тренеры
Новости
Статьи
Услуги сайта
Статистика сайта
О проекте
Контакты
Условия использования
© TRN.ua — тренинги в Украине.
Сделано в компании «Реактор».