Work.ua 14 лет! С днем рождения! Скрыть баннер
Тренинговым компаниям: Добавить тренингВойти
TRN.ua

Працівник перебував у відпустці, але в зв’язку з виробничою необхідністю його на два дні відкликали з відпустки і направили у відрядження для придбання необхідних матеріалів

Працівник перебував у відпустці, але в зв’язку з виробничою необхідністю його на два дні відкликали з відпустки і направили у відрядження для придбання необхідних матеріалів

Як оплачувати час відрядження? Як бути з відпускними?

Насамперед вкажемо, що відкликати працівника з відпустки з підстав, прямо не передбачених законодавством, забороняється. Так, згідно з останнім абзацом ст.79 КЗпП та частиною третьою ст.12 Закону про відпустки відкликання з відпустки допускається тільки у випадку, коли це необхідно для:

відвернення стихійного лиха;
відвернення виробничої аварії або негайне усунення їх наслідків;
відвернення нещасних випадків, простою, загибелі або псування майна підприємства;
в інших випадках, передбачених законодавством.

При цьому необхідне ще й виконання таких умов:

є згода працівника;
основна безперервна частина відпустки (до відкликання або після нього) становить не менше 14 календарних днів;
невикористану частину відпустки надають працівнику після закінчення дії причин, з яких його відкликано з неї, або за згодою сторін переносять на інший період, за умови , що її буде надано працівнику до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка

Виходячи з того, що працівника відкликали з відпустки з метою термінового придбання для підприємства необхідних матеріалів, у даному випадку найбільш підходящою із вказаних вище підстав є «відвернення простою». Вважаємо, що саме її слід вказати в наказі.
Дні відрядження працівнику слід оплатити за загальними правилами. Як бути з виплаченими відпускними, залежить від того, продовжуватиме працівник на ці два дні відпустку, чи використає пізніше. Якщо продовжуватиме, то не треба проводити ніякого перерахунку відпускних, а якщо переноситиме — суму відпускних за 2 дні слід врахувати під час оплати за дні відрядження.
Джерело: журнал "Кадровик України"

Компания: Професійні видання (все статьи компании)
Добавить комментарий
Ваше имя, компания:
Комментарий:
не более 1000 символов (введено: 0)
Эл. почта:
 или Отменить
См. также
Как увеличить продажи? Практические рекомендации, Business Adviser
Категории ключевых показателей эффективности бизнес процесса, Business Adviser
Женская и мужская суть: в чем ваша чакральная сила. Часть 1, Живое Cлово, учебно-психологический центр
Розглядайте ці області як полегшення пандемічних обмежень, CIMA Україна
Как увеличить скорость чтения в несколько раз ?, UpToSmart, студия эффективного чтения и развития памяти
Перейти к списку всех статей
TRN.ua
Главная страница
Обратная связь
Помощь
Тренинговым компаниям
Тренинги и семинары
Тренинговые компании
Тренеры
Новости
Статьи
Услуги сайта
Статистика сайта
О проекте
Контакты
Условия использования
© TRN.ua — тренинги в Украине.
Сделано в компании «Реактор».