Тренинговым компаниям: Добавить тренингВойти
TRN.ua

Підвищення окладів та розрахунок відпускних

Підвищення окладів та розрахунок відпускних

Держпраці у Дніпропетровській області надало консультацію з питання підвищення окладу в періоді, коли працівник перебував у щорічній відпустці.

Відповідно до п. 10 Порядку №100 підвищення тарифних ставок і посадових окладів на підприємстві відповідно до актів законодавства, а також за рішеннями, передбаченими колективними договорами (угодами), як у розрахунковому  періоді, так в періоді, протягом якого за працівником зберігається середній  заробіток, заробітна плата, включаючи премії та інші виплати, що враховуються при  обчисленні середньої заробітної плати, за проміжок часу до підвищення, коригуються на коефіцієнт їх підвищення.

У випадку, коли посадові оклади були підвищені не на один відсоток, коефіцієнт коригування визначається шляхом ділення окладу, який встановлено працівникові після підвищення, на оклад, який був у працівника до підвищення.

На госпрозрахункових підприємствах коригування заробітної плати провадиться з урахуванням їх фінансових можливостей. Тобто зазначена  норма  передбачає можливість госпрозрахункового підприємства у випадку скрутного фінансового стану  дещо  зменшити коефіцієнт  коригування,  але  не  позбавляє  ці  підприємства від коригування.

Так, наприклад, якщо підвищення тарифних ставок на підприємстві відбулось в 1,7 разу, але підприємство не має можливості провести коригування середньої заробітної плати на коефіцієнт 1,7, необхідно здійснити аналіз наявних фінансових  можливостей підприємства на проведення коригування, видати наказ про застосування  коефіцієнта нижчого,  наприклад,  коефіцієнта 1,5 чи 1,3  тощо. Цей  наказ  (розпорядження) має погоджуватись із профспілковим  комітетом підприємства або з іншим уповноваженим на представництво трудового колективу органом.

Якщо підвищення окладів відбулося в періоді, коли працівник перебував у щорічній відпустці, його середній заробіток необхідно  прокоригувати  і  нарахувати  належні йому кошти. Донарахування провадиться і у випадку, коли працівник відразу після відпустки звільняється,  а в період,  коли працівник перебував у відпустці, відбулося підвищення окладів.

Джерело: Журнал "Кадровик України"

Компания: Професійні видання (все статьи компании)
Добавить комментарий
Ваше имя, компания:
Комментарий:
не более 1000 символов (введено: 0)
Эл. почта:
 или Отменить
См. также
Форма довідки про зарплату, Професійні видання
Что такое символдрама (кататимно-имагинативная психотерапия)?, Соntent, учебно-психологический центр
4 совета владельцу кофейни — как выделиться на фоне конкурентов, Profi club
Прорив України починається зі Львова – ІТ та туризму, Комп'ютерна Академія ШАГ (Львівська філія)
Для чего нужны псифесты?, Лаборатория уникальных решений, студия
Перейти к списку всех статей
TRN.ua
Главная страница
Обратная связь
Помощь
Отправить страницу другу
Тренинговым компаниям
Тренинги и семинары
Тренинговые компании
Тренеры
Новости
Статьи
Услуги сайта
Статистика сайта
О проекте
Контакты
Условия использования
© TRN.ua — тренинги в Украине.
Сделано в компании «Реактор».