Замовник не встигає провести тендер. Чи можна для здійснення закупівлі скористатися переговорною процедурою за нагальною потребою?

Відповідно до абз. 2 ч. 1 ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі», якщо вартість предмета закупівлі товару дорівнює або перевищує 200 тис грн, а робіт - 1,5 млн грн, замовник зобов'язаний провести саме процедуру закупівлі (ст. 12 Закону).

 Відповідно до абз. 2 ч. 1 ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), якщо вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тис грн, а робіт - 1,5 млн грн (для звичайних замовників), замовник зобов'язаний провести саме процедуру закупівлі (ст. 12 Закону). Аналогічну норму містить абз. 3 ч. 1 ст. 2 Закону стосовно замовників в окремих сферах господарювання, однак встановлює більші вартісні межі для застосування процедур закупівель (≥ 1 млн грн для товарів та послуг, ≥ 5 млн грн для робіт). Своєю чергою переговорна процедура закупівлі застосовується виключно у якості винятку (перелік підстав закріплено у ч. 2 ст. 35 Закону і розширенню він не підлягає). Щодо переговорної процедури, згідно п. 3 ч. 2 ст. 35 Закону, а саме нагальна потреба у здійсненні закупівлі у зв’язку з виникненням особливих економічних чи соціальних обставин, що унеможливлюють дотримання замовниками строків для проведення тендеру, а саме пов’язаних з негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій, варто звернути увагу, що у цій умові конкретизовано, про які саме випадки йдеться. Отже, використовувати дану підставу до інших нагальних потреб замовника не можна (тільки надзвичайна ситуація). Виходячи з даної умови, підтвердним документом може слугувати документ Державної служби України з надзвичайних ситуацій (http://www.dsns.gov.ua/) або її підрозділу, що уповноважений на встановлення режиму надзвичайної ситуації, а також може бути документ іншого органу, якщо до його компетенції належить питання ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. У разі технічних пошкоджень, що потребують негайної ліквідації, бажано мати дефектний акт, який засвідчує такі пошкодження. Порядок класифікації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру затверджено Постановою КМУ від 24 березня 2004 р. № 368. Так, згідно Кодексу цивільного захисту України, надзвичайна ситуація - обстановка на окремій території чи суб’єкті господарювання на ній або водному об’єкті, яка характеризується порушенням нормальних умов життєдіяльності населення, спричинена катастрофою, аварією, пожежею, стихійним лихом, епідемією, епізоотією, епіфітотією, застосуванням засобів ураження або іншою небезпечною подією, що призвела (може призвести) до виникнення загрози життю або здоров’ю населення, великої кількості загиблих і постраждалих, завдання значних матеріальних збитків, а також до неможливості проживання населення на такій території чи об’єкті, провадження на ній господарської діяльності.


Залишити коментар
Будь ласка, введіть ваше ім’я
Будь ласка, введіть коментар.
1000 символів

Будь ласка, введіть email
або Відмінити

Інші статті в категорії Бізнес освіта, MBA Бухгалтерія, облік та податки Право, юриспруденція