Тренинговым компаниям: Добавить тренингВойти
TRN.ua

Трішки історії або звідки виникли тренінги

Трішки історії або звідки виникли тренінги

Цикл статей про тренінгову діяльність, особливості навчання дітей і дорослих, підвищення кваліфікації персоналу, підходи до організації та проведення тренінгів, тренінгові моделі та унікальні методи і багато іншого, корисного матеріалу.

Вважається, що вперше тренінгові заняття, спрямовані на підвищення компетентності у спілкуванні, були проведені учнями Курта Левіна в Бетелі (США) і отримали назву Т – груп. В їх основі лежала наступна ідея: більшість людей живе і працює в групах, але найчастіше вони не усвідомлюють того, як вони в них приймають участь, якими їх бачать інші люди, якими є реакції, які викликає їх поведінка у інших людей. К. Левін стверджував, що більшість ефективних змін в установках і поведінці людей відбувається в груповому, а не в індивідуальному контексті, тому, щоб виявити і змінити свої установки, виробити нові форми поведінки, людина повинна перебороти свою аутентичність (особисте, незалежність) і навчитися бачити себе так, як її бачать інші.

Т–група визначалася як збори гетерогенних індивідів, що зустрілися з метою дослідити міжособистісні відносини і групову динаміку, яку вони самі породжують своєю взаємодією.

Успішна робота учнів К. Левіна у майстерні міжгрупових відносин привела до утворення в США Національної лабораторії тренінгу. В цій лабораторії була створена група тренінгу базових умінь. Пізніше результати її роботи враховувалися в практиці роботи Т–груп.

В Т–групах навчали управлінський персонал, менеджерів, політичних лідерів ефективній міжособистісній взаємодії, умінню керувати, вирішувати конфлікти в організаціях, укріпляти групову згуртованість. Деякі Т-групи були орієнтовані на з′ясування життєвих цінностей людини, посилення почуття її самоідентичності. Вони виникли в 1954 році і отримали назву груп сенситивності.

В кінці 60-х – на початку 70-х років Т-групи і групи сенситивності отримали широке розповсюдження в умовах організацій. Основною метою їх використання було уладнання конфліктних ситуацій в робочих групах, а також оптимізація стосунків робітників та службовців. В 1964 році вийшов збірник, що підсумовував сімнадцятирічний досвід розвитку Т-груп. В ньому було узагальнено чотири основні проблеми:

  1. професіоналізація тренерів;
  2. модифікація метода Т-груп;
  3. розширене використання лабораторного методу в нелабораторних умовах;
  4. ріст досліджень і розвиток теорії.

В 60-ті роки виникає рух тренінгу соціальних і життєвих умінь, що опирався на традиції гуманістичної психології Роджерса, який застосовувався для професійної підтримки менеджерів з метою їх психологічної підтримки і розвитку.

У тренінгу життєвих умінь використовувалися 3 основні моделі, що визначали своєрідність підходу до учасників тренінгу.

Перша модель опирається на сім категорій життєвих умінь: вирішення проблем, спілкування, наполегливості, впевненості в собі, критичності мислення, вміння самоуправління і розвитку Я-концепції.

Друга модель виділяє 4 категорії життєвих умінь, що є ціллю тренінгу: міжособистісне спілкування, підтримування здоров′я, розвиток ідентичності, рішення проблем і прийняття рішень.

Третя модель включає тренінг емоційного самоконтролю, міжособистісних відносин, самопізнання, фінансового самозахисту, самопідтримки і концептуалізації досвіду.

В 70-ті роки в Лейпцігському та Йєнському університетах під керівництвом М. Форверга було розроблено метод, названий ним соціально-психологічним тренінгом. Засобами тренінгу виступали рольові ігри з елементами драматизації, що створювали умови для формування ефективних комунікативних навиків. Практичною галюззю застосування розроблених М. Форвергом методів стала соціально-психологічна підготовка керівників промислового виробництва.

Центр розвитку особистості "TrainingBOX" пропонує вам пройти навчання, підвищити кваліфікації, розширити сферу компетенцій та створити власні інтелектуальні продукти. 

Автор: Николаев Леонид Олегович
Компания: TrainingBOX (все статьи компании)

Комментарии

Олеся | 27.01.2019, 22:02
Дуже цікаво
Наталья | 27.01.2019, 22:24
Познавательно !
Добавить комментарий
Ваше имя, компания:
Комментарий:
не более 1000 символов (введено: 0)
Эл. почта:
 или Отменить
См. также
Что общего между Люцифером и Венерой?, Акрукс Наталья, ЧП
Переход Марса в знак близнецов, Ertsgamma, центр интегрального развития человека.
Як отримати максимальну користь з онлайн-навчання?, CIMA Україна
Консультации "Диагностика Судьбы", Ertsgamma, центр интегрального развития человека.
Принципы и виды мотивации персонала, Национальный, бизнес-центр
Перейти к списку всех статей
TRN.ua
Главная страница
Обратная связь
Помощь
Тренинговым компаниям
Тренинги и семинары
Тренинговые компании
Тренеры
Новости
Статьи
Услуги сайта
Статистика сайта
О проекте
Контакты
Условия использования
© TRN.ua — тренинги в Украине.
Сделано в компании «Реактор».