Тренинговым компаниям: Добавить тренингВойти
TRN.ua

Надання відпустки тривалістю більше 59 днів

Надання відпустки тривалістю більше 59 днів

У листі від 08.07.2019 р. № 793/0/204-19 Мінсоцполітики роз’яснює,

що якщо працівник має невикористані відпустки за попередні роки тривалістю більше 59 днів, то підприємство може їх надати, незважаючи на обмеження, встановлені ст. 10 Закону про відпустки.

Міністерство соціальної політики України

Лист

від 08.07.2019 р. N 793/0/204-19

Щодо надання відпустки не більше 59 календарних днів

<...> Згідно з частиною п'ятою статті 11 Закону України "Про відпустки" (далі - Закон) забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд.

Частиною другою статті 12 Закону передбачено, що невикористану частину щорічної відпустки має бути надано працівнику, як правило, до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка.

Разом з тим, якщо працівник з будь-яких причин не скористався своїм правом на щорічну відпустку за кілька попередніх років, він має право використати їх, а у разі звільнення, незалежно від підстав, йому має бути виплачено компенсацію за всі невикористані дні щорічних відпусток. Законодавством не передбачено терміну давності, після якого працівник втрачає право на щорічні відпустки, воно не містить заборони надавати щорічні відпустки у разі їх невикористання.

Частиною третьою статті 10 Закону встановлено обмеження щодо загальної тривалості щорічних основної та додаткових відпусток (не може перевищувати 59 календарних днів, а для працівників, зайнятих на підземних гірничих роботах, - 69 календарних днів), на які має право працівник у відповідний робочий рік, тобто за один робочий рік. На випадок, коли працівникові після використання у відповідному робочому році щорічної відпустки за цей рік надається невикористана щорічна відпустка за минулий період, зазначене обмеження не поширюється.

Враховуючи вищезазначене, у наведеному в листі випадку працівник має право на використання щорічних відпусток за попередні роки. Одночасно повідомляємо, що листи Міністерства не є нормативно-правовими актами, вони мають інформаційно-рекомендаційний характер.

 Джерело : Журнал "Кадровик України"

Компания: Професійні видання (все статьи компании)
Добавить комментарий
Ваше имя, компания:
Комментарий:
не более 1000 символов (введено: 0)
Эл. почта:
 или Отменить
См. также
Система мотивации персонала, Национальный, бизнес-центр
Как правильно продавать по телефону, Национальный, бизнес-центр
Высшие человеческие ценности: cоставьте свой список. Часть 3, Живое Cлово, учебно-психологический центр
Мотивация к действию: найди свой путь к успеху. Часть 1, Живое Cлово, учебно-психологический центр
Хронический стресс сотрудников увеличивает риск снижения экономических показателей предприятия, ACTION, бюро технологий роста
Перейти к списку всех статей
TRN.ua
Главная страница
Обратная связь
Помощь
Тренинговым компаниям
Тренинги и семинары
Тренинговые компании
Тренеры
Новости
Статьи
Услуги сайта
Статистика сайта
О проекте
Контакты
Условия использования
© TRN.ua — тренинги в Украине.
Сделано в компании «Реактор».