Тренинговым компаниям: Добавить тренингВойти
TRN.ua

Як навчитися керувати своїми грошима: шляхи та цілі

Отже, з фундаментом планування розібралися. Ми знаємо, які пороки сидять в нас і які звички можуть перешкодити перетворити наш план управління своїми грошима в працюючу модель.

  Якщо ти, читачу, вважаєш, що вже готовий працювати над цим, то приступимо до самих принципів управління.

Роберт Кіоскі в Києві, на свойому семінарі рекомендував -  перше, з чим варто визначитися, - то, заради чого взагалі все це затівається. Наявність або відсутність будь-якої мети здорово впливає на саму структуру планування, співвідношення статей, агресивність плану, його тимчасову протяжність і т.п. Наприклад, прагнучи будь-що-будь виїхати жити на Манхеттен, ми не задовольнимося збором здачі від дрібних покупок. Ми, щоб накопичити гроші, придумаємо що-небудь серйозніше - зменшимо всі необов'язкові витрати, постараємося знайти підробіток і т.п. Якщо ж нас просто лякає перспектива бідної старості, то ми виявимо значно менше фанатизму в накопительстве. Це дійсно важливо, бо на шляху управління чим би то ні було правильно обрана стратегія застерігає від зривів. Так-так, зриви в накопиченні нічим не відрізняються від зривів в занадто строгій дієті - в якийсь емоційно нестабільний момент ти кажеш собі: «Так якого біса, все одно ніколи я не заощаджу на цю річ!» - і спускаєш частина відкладеної суми на яке-небудь «розраду».

Поставивши перед собою мету, слід загнати її в рамки і намітити до неї шлях. Це означає, її потрібно прив'язати до будь-якої конкретної дати чи строку, а також вибрати способи і етапи досягнення: нова посада, інша робота, отримання спадщини тощо

Коли мета поставлена ​​і вже більш-менш зрозуміло, як її досягати, слід зробити дивний, на перший погляд, крок. Я маю на увазі аудит внутрішніх резервів. Багато хто вважає, ніби саме з цього потрібно починати планування, але я не згоден. Справа в тому, що ми багато чого не знаємо про своїх потенціалах, що часто призводить до ненапруженим і неагресивним планам. У зв'язку з цим усвідомлення свого не дуже гарного фінансового становища, швидше за все, придушить в тобі сміливість ризикувати і прагнути до більшого. Якщо ж фінансове становище буде оцінено як хороше, на цьому тлі можуть взяти верх лінь і небажання щось змінювати. Тому пропонований мною порядок такий: спочатку намагаємося зрозуміти, що і коли ми хочемо отримати, якими шляхами ми це будемо робити, а потім вже шукаємо внутрішні резерви. Так ми або подхлестнем свої амбіції, піднявши їх на нову висоту, або змусимо себе працювати наполегливіше, ніж спочатку передбачалося.

У підсумку, зменшуючи свої дрібні і аж ніяк не необхідні витрати, постійно вишукуючи внутрішні резерви, ти рано чи пізно почнеш грамотно управлятися з витратами. Згодом це призведе до утворення надлишків, які ти не будеш встигати витрачати.

Хто знає, може, саме в цей момент в твою голову прийде світла думка інвестувати в щось і збільшити свої доходи? Все тільки починається. Головне, пам'ятайте: гроші - всього лише інструмент. У них немає нічого сакрального, складного або, навпаки, порочного. Вони просто вимагають грамотного управління.

Компания: Национальный, бизнес-центр (все статьи компании)
Добавить комментарий
Ваше имя, компания:
Комментарий:
не более 1000 символов (введено: 0)
Эл. почта:
 или Отменить
См. также
Ще більше діджиталізації – а ви встигаєте за змінами?, Международный институт бизнеса, бизнес-школа
Професійний персонал - успіх вашого бізнесу, InsightIntegro
Чему ваш HR-менеджер может научится на курсах повышения квалификации?, Национальный, бизнес-центр
Как мотивировать удаленных сотрудников?, Национальный, бизнес-центр
Как мотивировать сотрудников лучше работать, Национальный, бизнес-центр
Перейти к списку всех статей
TRN.ua
Главная страница
Обратная связь
Помощь
Тренинговым компаниям
Тренинги и семинары
Тренинговые компании
Тренеры
Новости
Статьи
Услуги сайта
Статистика сайта
О проекте
Контакты
Условия использования
© TRN.ua — тренинги в Украине.
Сделано в компании «Реактор».