Тренинговым компаниям: Добавить тренингВойти
TRN.ua

Ограничение на использование счетов ФОПов решили отменить

зупинення норми постанови N 492, яка забороняє фізособам-підприємцям витрачати кошти на власні потреби

Голова Нацбанку Яків Смолій на брифінгу за підсумками щорічної зустрічі НБУ з партнерами та клієнтами, повідомив про зупинення норми постанови N 492, яка забороняє фізособам-підприємцям витрачати кошти на власні потреби з поточних рахунків підприємця. Сьогодні п. 14 Постанови НБУ № 492 діє в такій редакції:

За поточними рахунками, що відкриваються банками суб'єктам-господарювання у національній валюті, здійснюються всі види розрахунково-касових операцій відповідно до умов договору та вимог законодавства України.

(абзац перший пункту 14 із змінами, внесеними згідно з постановою Правління Національного банку України від 27.12.2019 р. N 162)

Забороняється використовувати поточні рахунки фізичних осіб, що відкриваються для власних потреб, для проведення операцій, пов'язаних із здійсненням підприємницької та незалежної професійної діяльності. За поточними рахунками в національній валюті фізичних осіб - резидентів здійснюються всі види розрахунково-касових операцій відповідно до умов договору та вимог законодавства України, які не пов'язані із здійсненням підприємницької та незалежної професійної діяльності.

За поточними рахунками в національній валюті фізичних осіб - підприємців / фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, здійснюються всі види розрахунково-касових операцій відповідно до умов договору та законодавства України, крім операцій, пов'язаних із власними потребами. Ці особи після сплати податків, зборів та інших платежів, передбачених законом, мають право перерахувати кошти з таких рахунків на власні поточні рахунки, відкриті для власних потреб.

(пункт 14 доповнено новим абзацом третім згідно з постановою  Правління Національного банку України від 27.12.2019 р. N 162,у зв'язку з цим абзаци третій, четвертий уважати відповідно абзацами четвертим, п'ятим)

Особливості здійснення операцій за рахунками окремих клієнтів визначаються у положеннях цієї Інструкції, якими встановлюються особливості порядку їх відкриття.

Клієнти банків здійснюють валютні операції за рахунками відповідно до валютного законодавства та нормативно-правових актів Національного банку з питань здійснення операцій з валютними цінностями.

Компания: Финансовый клуб Украины (все статьи компании)
Добавить комментарий
Ваше имя, компания:
Комментарий:
не более 1000 символов (введено: 0)
Эл. почта:
 или Отменить
См. также
Инструменты результативности продаж и эффективности работы в B2B-сфере, Национальный, бизнес-центр
Как увеличить продажи В2В? Совет № 1, Национальный, бизнес-центр
Психологические причины болезней. Почему мы болеем?, Живое Cлово, учебно-психологический центр
Секрет счастья. Непривычный взгляд на тему, Живое Cлово, учебно-психологический центр
Настрой на позитив: путь к успеху или причина неврозов, Живое Cлово, учебно-психологический центр
Перейти к списку всех статей
TRN.ua
Главная страница
Обратная связь
Помощь
Отправить страницу другу
Тренинговым компаниям
Тренинги и семинары
Тренинговые компании
Тренеры
Новости
Статьи
Услуги сайта
Статистика сайта
О проекте
Контакты
Условия использования
© TRN.ua — тренинги в Украине.
Сделано в компании «Реактор».