Тренинговым компаниям: Добавить тренингВойти
TRN.ua

Професія електрика: від А до Я

Професія електрика: від А до Я

Життя сучасної людини безпосередньо пов’язане з електрикою. У квартирі кожного з нас є велика кількість побутової техніки.

 Звичайно її робота не можлива без електричної мережи. Так стається, що вона може неочікувано виходити з ладу. І виникає необхідність звертатися до спеціаліста, аби вирішити цю проблему. 

Тому професія електрика користується широким попитом на ринку. Разом з тим, вона вважається однією з найнебезпечніших. Адже справа стосується електрики, яка включає в себе багато тонкощів. 

Про всі аспекти роботи електрика ми розповімо далі. 

Чим займається електрик?

 • Діагностика та ремонт електричної мережи.
 • Прокладення електричної проводки.
 • Ремонт побутової техніки.
 • Монтаж та заміна вимикачів та розеток.
 • Прокладення системи освітлення, встановлення різноманітних джерел освітлення.
 • Монтаж лічильників, автоматів, щитків. 

В залежності від кваліфікації та досвіду, спектр послуг електрика може розширюватися. 

Плюси та мінуси професії електрика

 Як будь-яка інша спеціальність, робота електрика має свої позитивні та негативні сторони. До переваг такої діяльності можна віднести: затребуваність, гідну заробітну плату, великий вибір місць роботи, можливість кар’єрного зросту (підвищення розряду). 

Якщо говорити про недоліки професії, то це перш за все небезпека для здоров’я та життя. Можливий ненормований графік роботи, якщо стаються масштабні аварії. Окрім того, в цьому сегменті на ринку є досить висока конкуренція. 

Вимоги до професії електрика:

 • Профільна вища або середня спеціальна освіта.
 • Знання правил допуску у роботі з різноманітним устаткуванням.
 • Розуміння того, як влаштовані електричні ланцюги, мережі, прилади.
 • Вміння швидко визначити і вирішити поломку.
 • Знання основ першої медичної допомоги.
 • Міцне здоров’я.
 • Гарна увага та обережність. 

Зрозуміло, що робота з електрикою - це відповідально та дуже небезпечно. Тому такий спеціаліст повинен мати усі необхідні теоретичні та практичні знання. 

   5 класів доступу у професії електрика 

Робота електрика включає в себе виконання різноманітних процесів. Початківець ніколи не буде мати справу з високим рівнем небезпеки (напруга вища за 1000 В). Майстер не може братися за виконання завдання, не маючи відповідно досвіду та дозволу. 

Саме для цього у цій професії існують 5 класів доступу:

 •  Це людина, що може не мати спеціальної освіти. Але при цьому він ознайомлений з можливою небезпекою та знає тонкощі надання першої медичної допомоги при ураженні струмом. Такого працівника не допускають до роботи з електричним устаткуванням. Він буде корисним для виконання дрібних робіт.
 • Це спеціаліст з відповідної освітою в сфері електрики. Він орієнтується у основах роботи високовольтного обладнання. Такий майстер повинен мати спеціальну підготовку та досвід роботи з електрикою від 1 місяця. Він може працювати на об’єктах з невисоким рівнем небезпеки.
 •  Електрик цього рівня володіє більш широким спектром знань про високовольтне обладнання, небезпеку ураження струмом, правила техніки безпеки. Він добре орієнтується у правилах допуску до робіт з устаткуванням під напругою до 1000 В. Необхідний досвід роботи: від 2 до 10 місяців. Обов’язкова наявність спеціальної підготовки. 
 •  Це спеціаліст високого рівня. Він повинен бути обізнаним не тільки у загальних речах, але і у складових устаткування, наприклад, які частини треба вимикати для проведення ремонтних та профілактичних дій. Знає як і вміє першу медичну допомогу. Електрик цього рівня вміє розподіляти обов’язки між працівниками і навчати їх усьому необхідному. Досвід роботи: мінімум від 2 до 12 місяців.  
 1. Електрик 5 рівня відрізняється більш поглибленим знанням своєї роботи. Розуміється на техніці безпеки, вміє навчати персонал та надавати медичну допомогу при ураженні струмом. Досвід роботи повинен складати щонайменше від 3 до 42 місяців. 

   Де отримати освіту електрика?

 Аби стати електриком, можна отримати середню спеціальну освіту у коледжі на базі 9 або 11 класів. Ще один варіант – це вища освіта в університеті. Вона може стати наступним етапом після коледжу. Або ж студент може отримувати її після завершення школи. 

Також існують спеціальні курси на базі навчальних закладів або компаній, що зацікавлені у навчанні майбутніх працівників. Їх тривалість варіюється від 6 місяців до 1 року. Курси дозволяють за короткий час отримати необхідні теоретичні та практичні знання. 

Час від часу ця професія передбачає проходження курсів підвищення кваліфікації. Таким чином можна отримувати вищий рівень доступу, про які ми розповідали вище.  

   Де може працювати електрик?

 Електрики необхідні на різноманітних підприємствах, у будівельних, транспортних компаніях. Кваліфіковані спеціалісти потрібні у різноманітних фірмах, які займаються обслуговуванням електричних мереж. Майстер може влаштуватися як до державних, так і приватних установ.

Компания: Национальный, бизнес-центр (все статьи компании)
Добавить комментарий
Ваше имя, компания:
Комментарий:
не более 1000 символов (введено: 0)
Эл. почта:
 или Отменить
См. также
MBA за рубежом, TRN.ua
Женское лидерство, Good will, агентство образовательных путешествий
Не-политические выборы, Откровенно со Вселенной
Практическая психосоматика: пневмония, Откровенно со Вселенной
Блоггинг: новые возможности для бизнеса, Good will, агентство образовательных путешествий
Перейти к списку всех статей
TRN.ua
Главная страница
Обратная связь
Помощь
Тренинговым компаниям
Тренинги и семинары
Тренинговые компании
Тренеры
Новости
Статьи
Услуги сайта
Статистика сайта
О проекте
Контакты
Условия использования
© TRN.ua — тренинги в Украине.
Сделано в компании «Реактор».