Тренинговым компаниям: Добавить тренингВойти
TRN.ua

Статьи

RSS
Поиск статей
запрос:
категория:
компания:

Професійні видання

подробнее о компании →
Професійні видання
Статьи 251-260 из 306
Працівник протягом певного періоду до працевлаштування перебував на обліку в центрі зайнятості. Він захворів і надав листок непрацездатності для оплати тимчасової непрацездатності. Оскільки він працює лише місяць, його попросили надати довідку за ф. ОК-7
Чи зараховується до страхового стажу для оплати листка непрацездатності час перебування на обліку в центрі зайнятості?
Чи передбачений законодавством обхідний листок при звільненні?
Ні, обхідні листки не мають нормативного обґрунтування і законодавством не передбачені.
Звернутися за допомогою при народженні дитини можна через Інтернет
Днями Мінсоцполітики та Державне агентство з питань електронного урядування презентували нову електронну послугу у сфері соціального захисту — призначення допомоги при народженні дитини.
Чи обов’язково вводити погодинну оплату праці за підсумованого обліку робочого часу? Як оплачувати працю в разі застосування підсумованого обліку робочого часу — у вигляді місячного окладу чи погодинної оплати праці?
Працівнику в будь-якому разі має бути встановлено оклад. Можливий такий варіант: наприклад, за повного відпрацювання норми робочого часу працівник отримує оклад, в іншому разі оплата провадиться пропорційно до відпрацьованого часу.
Правильно визначайте періоди, які зараховуються до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку
Згідно зі ст.9 Закону про відпустки до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку, зараховуються: — час фактичної роботи (у т. ч. на умовах неповного робочого часу) протягом робочого року, за який надається відпустка.
Як оформити переведення працівника на іншу посаду на тому ж самому підприємстві?
Переведення — це зміна умов трудового договору, обумовлених під час його укладення.
Щорічна відпустка за час вимушеного прогулу
Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 р. № 504/96-ВР (далі — Закон № 504), щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні.
Роботодавець вправі звільнити працівницю за її власним бажанням під час відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку
Згідно зі ст.38 КЗпП працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це роботодавця письмово за два тижні.
Не переводьте працівника з місця роботи за сумісництвом на основне місце роботи
Згідно зі статтею 21 КЗпП працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на кількох підприємствах, в установах, організаціях.
Яку позначку в розділі «Категорія особи» повідомлення про прийняття працівника на роботу потрібно ставити в разі працевлаштування внутрішнього сумісника, трудова книжка якого перебуває на підприємстві?
Частина третя статті 23 КЗпП зобов’язує роботодавців повідомляти про прийнятих працівників центральний орган виконавчої влади, яким є Державна фіскальна служба України (далі — ДФСУ).
Страницы:
1 24 25 26 27 28 31
← предыдущая  |  следующая →
Партнеры сайта
16 тренингов, 1 тренер, 12 новостей, 7 статей
TRN.ua
Главная страница
Обратная связь
Помощь
Тренинговым компаниям
Тренинги и семинары
Тренинговые компании
Тренеры
Новости
Статьи
Услуги сайта
Статистика сайта
О проекте
Контакты
Условия использования
© TRN.ua — тренинги в Украине.
Сделано в компании «Реактор».