Тренинговым компаниям: Добавить тренингВойти
TRN.ua

Безкоштовна електронна газета "Зарплата&Кадри"

15.01.2018
Безкоштовна електронна газета "Зарплата&Кадри"

Корисні новини для кадровика та бухгалтера 4 рази на місяць, на вашу електронну пошту. Понад 50000 фахівців читають нас щовівторка.

  У зв’язку із запровадженням нового святкового дня — 25 грудня (Різдва Христового) — та скасуванням Дня міжнародної солідарності трудящих — 2 травня — змінилися норми тривалості робочого часу на 2018 рік. Детальніше про це читайте у статті «Зміни в нормі тривалості робочого часу на 2018 рік», яку надруковано в журналі
«Кадровик України», № 1/2018.

     Є категорії громадян, для яких законодавством встановлено певні соціальні або трудові гарантії, зокрема додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Які саме категорії громадян мають право на такі гарантії? Коли та як роботодавець повинен звітувати про виконання квоти з працевлаштування таких осіб? Чи передбачена відповідальність за невиконання квоти? Відповіді на ці запитання ви знайдете  в статті «Звітуємо про «квотні» категорії громадян», яку надруковано в журналі
«Заработная плата»,  1/2018.

     Вчасне подання кадрової звітності до органів державної статистики є прямим обов’язків працівників кадрової служби. Довідатися, як подавати кадрову звітність в електронному вигляді, що значно спростить звітування, оскільки здійснюється автоматично у зручний для відповідного підприємства час, ви можете зі статті «Подання статистичної звітності з праці в електронному вигляді», яка опублікована в газеті «Консультант Кадровика», №1 (157) /2018.

У чому відмінність переведення на іншу роботу від переміщення? Чи робиться запис у трудовій книжці працівника, якщо його переміщають на іншу роботу згідно з частиною другою ст.32 КЗпП?

  Частиною першою ст.32 КЗпП переведення працівника на іншу роботу без його згоди не допускається, крім випадків, передбачених ст.33 КЗпП. Водночас роботодавець має право в інтересах виробництва перемістити працівника на тому самому підприємстві на інше робоче місце, в інший структурний підрозділ у тій самій місцевості, доручати роботу на іншому механізмі або агрегаті в межах спеціальності, кваліфікації чи посади, обумовленої трудовим договором. Переміщення не вважається переведенням і не вимагає згоди працівника (частина друга ст. 32 КЗпП).
   Іншими словами, у разі переміщення змінюється лише місце роботи (у межах тієї самої місцевості, тобто населеного пункту), але сам працівник продовжує виконувати обов’язки, обумовлені його трудовим договором. Наприклад, електромонтер з ремонту електроустаткування з відділу головного енергетика переміщається виконувати ті самі обов’язки в електромеханічному цеху, або продавець одного з магазинів торгової мережі переміщається працювати в іншому магазині цієї мережі, який знаходиться в іншому районі того самого населеного пункту.
   У випадку переміщення роботодавець не має права переміщати працівника на роботу, протипоказану йому за станом здоров’я.
   Переміщення, так само, як і переведення, оформляється наказом, в якому вказують прізвище, ім’я, по батькові працівника, його професію (посаду) і місце роботи (цех, ділянка, підрозділ), куди переміщається працівник, дату, з якої здійснюється переміщення.
   Згідно з частиною другою ст.114 КЗпП якщо в результаті переміщення працівника зменшується заробіток з незалежних від нього причин, проводиться доплата до попереднього середнього заробітку протягом двох місяців з дня переміщення. Цей момент також необхідно обумовити в наказі про переміщення. Працівник ознайомлюється з наказом під підпис.
   Слід окремо зауважити, що переміщення працівника, при якому зменшується заробіток, на думку фахівців, можливе лише за згоди працівника, оскільки розмір оплати праці є істотною умовою праці.
Запис про переміщення працівника на інше робоче місце в трудову книжку не вноситься, оскільки це не передбачено Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженою наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту населення України від 29.07.1993 р.
№ 58.
   Таким чином, переведення на іншу роботу означає зміну трудової функції працівника і допускається лише за його згодою, а переміщення означає виконання тієї самої трудової функції, але на іншому робочому місці, і допускається без згоди працівника.

Для отримання газети потрібно пройти лише РЕЄСТРАЦІЮ


Компания: Професійні видання (все новости компании)
Добавить комментарий
Ваше имя, компания:
Комментарий:
не более 1000 символов (введено: 0)
Эл. почта:
 или Отменить
См. также
Анатомия от Сергея Холодова, 17.02.2019, Фараната
Психосоматика у детей, 17.02.2019, Фараната
Программа «Анализ финансового состояния компании и его улучшение» - уже скоро! Не пропустите!, 17.02.2019, Технологии роста
Еще есть несколько мест на программу "Управленческий учет. Финансы. Бюджеты". Поспешите!, 17.02.2019, Технологии роста
Специалисты по продажам, для Вас 27-28 марта - «Тренинг-практикум для отдела закупок». Не пропустите!, 16.02.2019, Технологии роста
Перейти к списку всех новостей
TRN.ua
Главная страница
Обратная связь
Помощь
Отправить страницу другу
Тренинговым компаниям
Тренинги и семинары
Тренинговые компании
Тренеры
Новости
Статьи
Услуги сайта
Статистика сайта
О проекте
Контакты
Условия использования
© TRN.ua — тренинги в Украине.
Сделано в компании «Реактор».