Тренинговым компаниям: Добавить тренингВойти
TRN.ua

Що буде якщо резерв відпусток не створити?

Що буде якщо резерв відпусток не створити?

Чи є наслідки для роботодавця, якщо не створюється резерв відпусток на підприємстві? Чи всім необхідно створювати резерви відпусток?

Обов’язок підприємства створювати резерви забезпечення майбутніх витрат на оплату відпускних (далі — резерв відпускних) закріплено в П(С)БО 11 «Зобов’язання», П(С)БО 26 «Виплати працівникам» та Інструкції до Плану рахунків. Забезпечення – це зобов’язання з невизначеною сумою або часом погашення на дату балансу. (п. 4 П(С)БО 11). Також в п. 13 П (С)БО 11 зазначається, що забезпечення створюється для відшкодування наступних (майбутніх) операційних витрат на виплату відпускних працівникам. Подібне є  П(С)БО 26 у п.7, а саме, виплати за невідпрацьований час, що підлягають накопиченню, визнаються зобов’язанням через створення забезпечення у звітному періоді.

За одночасного виконання нижчеперелічених умов (п. 14 П (С)БО 11, п. 14 МСБО 37 «Забезпечення, непередбачені зобов’язання та непередбачені активи») створюють забезпечення:

  • унаслідок минулих продій виникає зобов’язання, погашення того, як очікується, призведе до зменшення ресурсів, що передбачають одержання економічних вигід;
  • існує ймовірність, що вибуття ресурсів, які передбачають одержання економічних вигід, необхідно для виконання зобов’язання;
  • оцінка забезпечення може бути достовірно визначена.

Як зрозуміло, усе вище перелічене стосується відпускних.

Також, суть резерву полягає в рівномірному розподілі витрат на оплату відпусток протягом року й відповідно запобігання спотворенню звітності у найбільш «гарячі» відпускні періоди.

Якщо ж підприємство не створює резервів, це може бути розцінено як порушення встановленого порядку ведення бухгалтерського обліку та внесення  даних до фінансової звітності, що є підставою для накладення адмінштрафу у розмірі від 136 грн до 255 грн для посадових осіб підприємства за першого порушення порядку ведення бухгалтерського обліку та від 170 грн до 340 грн ― за наступних порушень протягом року (ст. 164-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення; КпАП). Цей адмінштраф загрожує лише підприємствам, які підлягають державному фінансовому контролю (ст. 164-2, 234-1 КпАП). Оскільки розрахунок об’єкта оподаткування податком на прибуток грунтується на «бухгалтерському» фінансовому результаті, маємо ще один можливий штраф, який застосовується до всіх підприємств — від 85,00 до 170,00 грн (перше порушення протягом 25.05.2017

Автор: Казначей Галина Володимирівна
Компания: Зарплатний блог Галини Казначей (все статьи компании)
Добавить комментарий
Ваше имя, компания:
Комментарий:
не более 1000 символов (введено: 0)
Эл. почта:
 или Отменить
См. также
Темп речи: спешить или не спешить, вот в чем вопрос…, Живое Cлово, учебно-психологический центр
курсы секретарей, Институт ЭПСУ Песоцких
Как привлечь новых клиентов в ваше заведение и сделать их постоянными? Специальное меню от похмелья, Profi club
Куда бы ты ни шел, ты уже там. Начни свое путешествие, ICU Group, группа тренинговых компаний
Підприємців пропонується звільнити у разі відсутності доходу від обов’язку сплачувати ЄСВ, Професійні видання
Перейти к списку всех статей
TRN.ua
Главная страница
Обратная связь
Помощь
Отправить страницу другу
Тренинговым компаниям
Тренинги и семинары
Тренинговые компании
Тренеры
Новости
Статьи
Услуги сайта
Статистика сайта
О проекте
Контакты
Условия использования
© TRN.ua — тренинги в Украине.
Сделано в компании «Реактор».