Тренинговым компаниям: Добавить тренингВойти
TRN.ua

Чому не можна зайво сплачувати ПДВ?

При закупівлі послуг з харчування, які звільнені від оподаткування ПДВ. Зайва сплата ПДВ при закупівлі за публічні кошти — невелика біда: так би мовити, з бюджету пішло — до бюджету повернулося, тож і проблем жодних виникати не повинно. Однак

Чому не можна зайво сплачувати ПДВ?

Наприклад, при закупівлі послуг з харчування, які звільнені від оподаткування ПДВ. На перший погляд, зайва сплата ПДВ при закупівлі за публічні кошти — невелика біда: так би мовити, з бюджету пішло — до бюджету повернулося, тож і проблем жодних виникати не повинно. Однак, по-перше, зайве нарахування ПДВ означає, що замовник отримує менше товару за наявні кошти, аніж міг би, адже 20 % суми повернеться до бюджету, хоча замовник міг закупити за ці кошти більше.

По-друге, у фінансових питаннях кожен діє сам за себе, тобто держава з державним бюджетом і замовник з власним кошторисом — два самостійні суб’єкти. А тому, якщо замовник витратив надані йому кошти з порушенням законодавства, той факт, що ці кошти були спрямовані до державного бюджету, жодним чином не відміняє вини замовника і не пом’якшить його відповідальність. Причому відповідальність насамперед кримінальну: залежно від конкретних обставин справи для посадових осіб замовника — за розтрату (стаття 191 КК України) або зловживання службовим становищем (стаття 364 КК України, якщо не доведуть розтрату).

По-третє, у результаті цієї операції постраждає і постачальник – перерахувавши отриманий від замовника у складі ціни договору ПДВ до бюджету, постачальник у майбутньому зіткнеться з вимогою замовника (висунутою або з власної ініціативи, або за підтримки органів фінансового контролю чи правоохоронців) щодо повернення зайво сплаченого йому податку. А виявить порушення вже перша чергова перевірка Державної аудиторської служби, Рахункової палати України (стосовно замовника) чи Державної фіскальної служби (стосовно обох сторін договору). Не слід забувати і про моніторинг публічних закупівель у виконанні Державної аудиторської служби, який от-от запрацює на повну.

- Детальніше у випуску журналу «Радник в сфері державних закупівель» № 5 (80) за травень 2018 року на стор. 15-25.

Автор: Бєлякова Крістіна
Компания: Радник в сфері державних закупівель, журнал (все статьи компании)
Добавить комментарий
Ваше имя, компания:
Комментарий:
не более 1000 символов (введено: 0)
Эл. почта:
Проверочный код:
5 английских букв:
 или Отменить
См. также
Метафорические карты (МАК), часть 2, Ulife, центр психологии благополучия
Щодо обліку придбаних путівок, Професійні видання
Эмиграция. Как пережить безболезненно?, Ulife, центр психологии благополучия
Що рятувати насамперед, коли бізнес у небезпеці?, Smart Consulting
Активные продажи. Вечная тема «холодных звонков», Smart Consulting
Перейти к списку всех статей
TRN.ua
Главная страница
Обратная связь
Помощь
Отправить страницу другу
Тренинговым компаниям
Тренинги и семинары
Тренинговые компании
Тренеры
Новости
Статьи
Услуги сайта
Статистика сайта
О проекте
Контакты
Условия использования
© TRN.ua — тренинги в Украине.
Сделано в компании «Реактор».