Тренинговым компаниям: Добавить тренингВойти
TRN.ua

Сторітелінг за допомогою даних від Коул Нафлік: Крок 2й

Сторітелінг за допомогою даних від Коул Нафлік: Крок 2й

В цій статті ми розкажемо про Крок 2й – про важливість вибору відповідних інструментів візуалізації.

Коул Нафлік (Cole Nussbaumer Knaflic) у бестселері  «Storytelling with Data: A Data Visualization Guide for Business Professionals» наводить 6 кроків, які дозволяють розказати історію та візуалізувати складну інформацію за допомогою даних.

В цій статті ми розкажемо про Крок 2й – про важливість вибору відповідних інструментів візуалізації. В наших попередніх статтях йшлося про традиційний підхід Желязни, який визначає 5 типів порівнянь даних з відповідними рекомендованими типами діаграм, але Коул яскраво пояснює, що змінилося за останні 20 років у форматах подачі цифрової інформації. Навіть більше, на її особистому блозі можна знайти десятки шаблонів, які дозволяють швидко будувати сучасні діаграми в MS Excel!

Зрозуміло, що ефективна презентація вимагає вибору простих і інформативних графіків. Наприклад, якщо інформації небагато, можна використовувати навіть простий текст. Хоча таблиці це не кращий спосіб візуалізації, іноді їх можна подавати, але в форматі heatmap (теплової карти). Навіть звичайний лінійчатий графік може бути ефективним, якщо підкреслити ключовий фрагмент іншим кольором:

https://i1.wp.com/obrizan.org/wp-content/uploads/2021/05/%D0%9B%D1%96%D0%BD%D1%96%D0%B9%D1%87%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B9%D0%97%D0%92%D0%B8%D0%B4%D1%96%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F%D0%BC.jpg?w=570&ssl=1

Приклад виділення ключового елементу на лінійчатому графіку

Діаграма водоспаду – це ще одна сучасна форма візуалізації даних, яка допомагає розділити сукупний ефект на проміжні позитивні та негативні зміни. Ці проміжні значення можуть бути як за часом, так і за категоріями. Діаграма водоспаду також відома як «діаграма літаючих цеглин» через очевидні «підвішування стовпчиків» (цегли) в повітрі.

У наведеному нижче прикладі, загальна кількість співробітників на початок року (320) збільшувалася за рахунок 33 нових співробітників, та переведення 42 співробітників з інших відділів. За той самий період 55 співробітників перейшли в інші відділи та 24 осіб звільнилося, так що загальна кількість співробітників склала 316 осіб на кінець періоду. Як бачимо, діаграма водоспаду дозволяє ефективно показати, за рахунок чого відбувалися загальні зміни, а також підкреслити відносну важливість окремих елементів.

https://i1.wp.com/obrizan.org/wp-content/uploads/2021/05/%D0%94%D1%96%D0%B0%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B0%D0%92%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D1%81%D0%BF%D0%B0%D0%B4%D1%83.jpg?w=816&ssl=1

Приклад застосування діаграми водоспаду

Якщо нас цікавить певна категорія (яку ми виділяємо іншим кольором), то краще показувати її в самому низу (лівий графік) стовпчастої діаграми з накопиченням, ніж всередині. Коул Нафлік взагалі не рекомендує використовувати деякі види графіків, наприклад 3D графіки (особливо кругові діаграми). Проблема з такими графіками в тому, що наш мозок автоматично додає більшу вагу об’єктам, які знаходяться ближче до нас, тому 3D графіки часто перекручують інформацію.

Графіки з двома вертикальними осями (наприклад, безробіття в % на лівій осі і ВВП в млрд гривень на правій осі) краще переформатувати в інший формат. Краще додати значення безпосередньо на графік або побудувати два графіка один над іншим.

Всі ці спостереження дозволяють нам краще підібрати відповідні інструменти візуалізації на 2-му Кроці ефективного сторітелінгу від Коул Нафлік.

Блог Максима Обрізана: https://obrizan.org/blog/

Автор: Обризан Максим
Компания: Development Training & Consulting (все статьи компании)
Добавить комментарий
Ваше имя, компания:
Комментарий:
не более 1000 символов (введено: 0)
Эл. почта:
 или Отменить
См. также
Цікаві факти з історії СІМА, які переклали українською наш надійний Партнер - Академія БДО!, CIMA Україна
Огляд бюджету та витрат США, CIMA Україна
Ценность себя, Академия формирования личности. Система акад. Миание М.Ю.
Будь хорошей девочкой, Академия формирования личности. Система акад. Миание М.Ю.
Підписано угоду між Асоціацією міжнародних сертифікованих професійних бухгалтерів AICPA&CIMA та MGI PSP Audit, CIMA Україна
Перейти к списку всех статей
TRN.ua
Главная страница
Обратная связь
Помощь
Тренинговым компаниям
Тренинги и семинары
Тренинговые компании
Тренеры
Новости
Статьи
Услуги сайта
Статистика сайта
О проекте
Контакты
Условия использования
© TRN.ua — тренинги в Украине.
Сделано в компании «Реактор».