Тренинговым компаниям: Добавить тренингВойти
TRN.ua
тренинг

Майстерність фасилітації. Сучасні підходи до роботи з групою

Организатор:
Humantime, школа развития человека
Продолжительность: 45 часов
Документ об окончании: сертифікат
Стоимость: 12000 грн
діє тариф рання птаашка
-5%
при заказе с сайта
Тренеры:
Сухенко Тамара Сухенко Тамара
Дата и место проведения:
04.10.18 - 26.11.18, начало в 09:30
Киев

Целевая аудитория

 • власники, керівники та менеджери компаній
 • HR-спеціалісти
 • керівники проектних груп
 • громадські та політичні діячі
 • тренери, вчителі

Цель мероприятия

 • сформувати розуміння фасилітації як підходу
 • розвинути навички фасилітатора• навчитися розуміти запит клієнта та створювати відповідний дизайн фасилітації
 • познайомитися з логікою проектування фасилітації 
 • навчитися використовувати основні методи і техніки фасилітації
 • навчитися працювати з різними станами групи під час фасилітації

Программа

Сучасний світ святкує різноманіття, втілює інновації та безперервно і циклічно змінюється. Відповідь багатьом викликам сьогодні полягає у можливостях розкрити потенціал колективного інтелекту та знаходити рішення у групових форматах. Саме технологія фасилітації дозволяє досягти максимальної продуктивності в груповій роботі, коли учасники розкриваються на професійному та особистісному рівні, створюючи разом нові продукти, розвиваючи проекти та досягаючи спільної мети. 

Завдяки фасилітації люди поєднують свої сили та здібності таким чином, що група стає максимально ефективною у прийнятті рішень, здатна генерувати нові корисні ідеї, випрацьовує спільні правила, розвиває та підтримує мотивацію на основі цінностей, а також здатна знаходити вихід у складних ситуаціях, розв’язувати суперечності в команді та в оточенні (на ринку, у секторі). 

Фасилітація (facilitation) - це професійна організація процесу групової роботи, спрямована на прояснення і досягнення групою поставлених цілей. Підхід та технології фасилітації дозволяють реалізувати можливості, збільшити продуктивність та розкрити  творчий потенціал команд, спільнот та організацій, підтримуючи і розвиваючи цінність кожної особистості в групі. Фасилітуючи групові процеси, вдається скоротити час та підвищити якість прийняття рішень, знизити конфліктний потенціал та покращити процеси взаємодії в проектах.

Саме фасилітація є ключовою технологією партисипативного управління та самоорганізації, реалізації інтегрального  бачення в бізнесі та соціальному середовищі, створення та розвитку бірюзових організацій. Сьогодні власники бізнесів, лідери організацій, керівники проектів та менеджери усіх рівнів використовують навички фасилітатора для підвищення якості та продуктивності в своїй роботі. 


Особливості курсу: 

 • знайомство з фасилітаційним підходом як філософією, культурою та практикою якісної групової роботи (занурення в підхід, а не лише окремі інструменти!)
 • цілісне розуміння та відчуття основ групової взаємодії, що дозволяє бути креативним та створювати власні цікаві дизайни фасилітаційних сесій
 • тренування навичок фасилітатора та розвиток ідентичності і особистісних якостей 
 • навчання фасилітації - через застосування фасилітації як методу (проживання в досвіді)
 • якісна підтримка для старту в професії фасилітатора
 • супервізії та само-і взаємо-розвиток в професійній спільноті 

Ми запрошуємо у середовище, де ви отримаєте нові знання та практику, досвід фасилітації як у навчальному, так і в організаційному процесі. 

 

Ви отримаєте та створите власні відповіді на запитання: 

 • Як найкращим чином порозумітися і досягти спільного бачення у команді, зберігаючи при цьому розмаїття думок та самоповагу кожного з учасників процесу? 
 • Як подолати суперечності в процесі групової комунікації без авторитаризму однієї особи або експертного тиску частини групи?
 • Як вести діалог в команді і зробити спілкування джерелом енергії для всіх учасників? 
 • Як підтримувати високий рівень мотивації впродовж усього проектного періоду?
 • Чи можливо залучити до спільнодії дуже різних або дуже схожих людей і не втратити час через конфлікти або ейфорію? Де живе натхнення і творчий потенціал працівників компанії і чи можливо ним управляти?
 • Як ефективно спланувати та досягти поставлених цілей? 
 • Як залучити учасників до розмови про цінності і забезпечити поступальний процес командного розвитку?
 • Як зробити проект сталим і одночасно - не втратити натхнення?
 • Курс "Майстерність фасилітації" - шлях до опанування філософії та культури, навичок та інструментів фасилітації. 


ПРОГРАМА

День 1 (дата: 4 жовтня, час 9:30-17:30)

Теорія та інтерактивні обговорення: 

Технології фасилітації та їх роль в роботі з малими та великими групами. Принципи, підходи, роль фасилітатора. Світові школи фасилітації. Динаміка групового прийняття рішення. 

Професійні компетенції фасилітатора: 

Професійні компетенції фасилітатора. 20 навичок фасилітатора. Рівні слухання, слухання з майбутнього. Питання – як інструмент коучингу та фасилітації. 

Техніки: 

Динамічна Фасилітація Джима Рафа. Використання карток та образних інструментів у роботі фасилітатора. Методика «Швидкі Діалоги» та піраміда Логічних Рівнів  Роберта Ділтса для застосування в групових процесах.

 

День 2 (дата: 5 жовтня, час 9:30-17:30)

Теорія та інтерактивні обговорення: 

Основи нейропсихології в груповій роботі. Види інтелекту та інші підходи до роботи із сенсорним та смисловим різноманіттям в групі. Ресурсний стан групи та вплив фасилітатора. Тілесні реакції: інструменти сенсорного включення учасників та розвантаження. Час та ритм у груповій динаміці. 

Професійні компетенції фасилітатора: 

Вербальний та невербальний компонент у роботі фасилітатора з групою. Саморегуляція фасилітатора. Розуміння особливостей індивідуальних реакцій учасників фасилітації та закономірностей поведінки груп. Інструменти Nonverbal Couching у групових процесах. Використання фасилітатором простору, візуальних та аудіальних інструментів. Створення комплексного фасилітаційного середовища.

Техніки: 

Знайомство з класичними методами, техніками та інструментами фасилітації. Моделі проведення нарад – SKL, ORID, 3F та інші. Світове кафе, Open space, Самоанське коло. Інструменти фокусування  та переключення уваги. 

 

День 3 (дата: 8 листопада, час 9:30-17:30)

Теорія та інтерактивні обговорення: 

Запит клієнта та створення відповідного дизайну фасилітації. Проектування сесії: цілі, маршрут, методи.  Стадії формування команд за Брюсом Токменом – завдання фасилітатора на кожному етапі. Ненасильницьке спілкування Маршала Розенберга (NVC) як шлях до порозуміння в організаціях та спільнотах. Діалогові практики, професійна фасилітація діалогу.

Професійні компетенції фасилітатора: Навички ненасильницького спілкування. Збір  та визначення рівня запиту клієнта. Дизайн сесії: експертного обговорення, узгодження рішення, проведення наради, стратегічного або проектного планування.

Техніки:

Фасилітація Діалогу, колові методики фасилітації (коло емпатії, коло цінностей). Підхід та методи Technology of Participation (ТоР) - ОRID, груповий консенсус, історичний скрінінг, Appreciative inquiry, фасилітація стратегічних сесій: SSOVA, «Стратегії Стейкхолдерів».

 

День 4 (дата: 9 листопада, час 9:30-17:30)

Теорія та інтерактивні обговорення: 

Фасилітація як продукт. Етапи організації процесу: від збору запиту клієнта, та підготовки - до проведення, звіту та після-супроводу. Цінність та ціна послуг фасилітації. Застосування фасилітації у різних контекстах: в бізнесі, професійних спільнотах та громадському секторі - кейси та особливості підходів. 

Професійні компетенції фасилітатора: 

Саморефлексія фасилітатора. Групова рефлексія  як інструмент зворотного зв’язку групи - стосовно себе та процесу. Супервізія як інструмент професійного саморозвитку. Інструменти вирішення конфліктів та досягнення консенсусу: медіація, груповий процес, системний консенсус. Прийоми та дії фасилітатора в складних ситуаціях. 

Техніки: 

Фасилітація у процесуальному підході Арнольда Міндела: метод «Груповий процес» від Deep Democracy Institute (DDI). Проведення підсумкових фасилітацій учасниками тренінгу у обраних форматах.  Зворотний зв’язок тренерів та групи. Сертифікація. 


День 5 (дата: 26 листопада, час: 9:30-17:300) 

Практикум. Супервізія реальної фасилітації.

Дополнительная информация

Ведучі курсу:

Тамара Сухенко – сертифікований коуч ECF,  психолог, фасилітатор, член Міжнародної Асоціації Фасилітаторів (IAF), кандидат історичних наук. Керівник школи розвитку людини Humantime. Проводить тренінги по фасилітації, гнучким підходам в управлінні, коммунікаціям, стрес-менеджменту та ін. Автор книги «Як обрати професію майбутнього». Фасилітує стратегічні сесії для організацій та територіальних  громад. Громадський діяч. Один із драйверів арт-села Бобриця. Раніше працювала в міжнародних компаніях – в рекламній агенції Euro RSCG New Europe,  в  IFC, World Bank Group. 

Серед клієнтів: Агентство США з міжнародного розвитку USAID, Центр політико-правових реформ (ЦППР), International Foundation for Electoral Systems (IFES), SKL International, Шведсько-Український проект "Підтримка децентралізації в Україні",  КМДШ (Креативна Міжнародна Дитяча Школа), Громадська мережа «Опора» Академічний симфонічний оркестр "INSO-Львів", Райффайзен Банк Аваль, Громадська організація ЦЕНТР ЮЕЙ, Український Центр Європейської Політики (УЦЄП),  Громадське телебачення, населенні пункти – Бобриця, Витачів, Сміла,  а також Оболонський район м.Києва.

Анна Валенса – методолог, фасилітатор, член Міжнародної Асоціації Фасилітаторів (IAF), сертифікований коуч,  кандидат філософських наук. Бізнес медіатор, член Національної  асоціації медіаторів України. Засновниця Центру Анни Валенси. Автор моделей Психологічного Віку, Ціннісної постановки цілей, Фасилітаційних методик «Швидкі Діалоги» та  «Стратегія Стейкхолдерів», більше 30  тренінгів, курсів і розвиваючих програм. Методолог Громадянської Платформи Нова Країна. Член команди WikiCityNomica, президент ГО Асоціація молодих вчених інтелектуальне лідерство «ILYSA». 

Серед клієнтів: Міжнародні організації: GIZ, USAID, REC, DVV International, ОSCE, Global Сompact Network Ukraine, NGOforum; Компанії «Фармак», КМДШ, Razomcommunications,  «АДРА Україна», «Україно, я за тебе»; Неурядові організації: «Нова країна», ГО «Місто Сад», «Гармонія», ВУМ (Відкритий Університет Майдану), «ІМІП»; Проекти «Публічна Політика», Відкритий Митний Простір (Одеська митниця); Урядові організації: Інститут модернизації змісту освіти, Департамент Державних закупівель Мінекономіки. Проводила бренд сесії міст Миколаїв, Одеса, Харків, Київ, Луцьк, Черкаси .

Контактная информация
Компания: Контактное лицо:
Тамара Сухенко
Телефон:
(067) 239-83-70 Показать
Добавить комментарий
Ваше имя, компания:
Комментарий:
не более 1000 символов (введено: 0)
Эл. почта:
Проверочный код:
5 английских букв:
 или Отменить
Другие тренинги в категориях: Менеджмент, управление компанией, Управление персоналом, HR, Управление проектами, бизнес-планирование
Партнеры сайта
4 тренинга, 45 тренеров, 52 новости, 14 статей
TRN.ua
Главная страница
Обратная связь
Помощь
Отправить страницу другу
Тренинговым компаниям
Тренинги и семинары
Тренинговые компании
Тренеры
Новости
Статьи
Услуги сайта
Статистика сайта
О проекте
Контакты
Условия использования
© TRN.ua — тренинги в Украине.
Сделано в компании «Реактор».